Roboty oraz linie produkcyjne dla mebli tapicerowanych marki INFOTEC będzie można zobaczyć w Fabryce Mebli na Żywo podczas targów DREMA 2022

Podziel się

InfoTEC CNC to uznany polski producent z wieloletnim doświadczeniem, który specjalizuje się w budowie maszyn CNC oraz linii produkcyjnych dedykowanych dla branży mebli skrzyniowych oraz tapicerowanych. Dzięki dynamicznemu rozwojowi i inwestycji w profesjonalne kadry wewnątrz firmy powstał dział firmy InfoTEC ENGINEERING, który otwiera nową erę automatyzacji produkcji mebli tapicerowanych w Polsce. Opierając się o wiedze własnej kadry inżynierskiej oraz doświadczenia klienta, InfoTEC ENGINEERING projektuje i optymalizuje procesy produkcyjne w przemyśle meblowym. InfoTEC ENGINEERING świadczy zarówno usługi doradcze, które pozwalają klientowi spojrzeć z innej perspektywy na procesy produkcyjne odbywające się w jego firmie, jak również projektuje i buduje maszyny oraz linie produkcyjne pod indywidualne zamówienie.

Od  ubiegłorocznej edycji targów DREMA w 2021 roku marka INFOTEC dodała wiele nowych innowacyjnych rozwiązań automatyzujących produkcje w sektorze mebli skrzyniowych oraz tapicerowanych, które będzie prezentować podczas trwania wydarzenia DREMA DZIECIOM w Fabryce Mebli na Żywo na hali nr 6.

Przez 4 dni targów będzie można zobaczyć na żywo prezentowane rozwiązania oraz porozmawiać o produktach i wysłuchać Państwa oczekiwań i pomysłów co do przyszłych produktów i kierunków rozwoju polskiej marki INFOTEC.

Stoisko INFOTEC znajdą Państwo w Strefie DREMA DZIECIOM Hala nr 6.

W ramach Fabryki Mebli na Żywo zostanie zaprezentowana między innymi:

 

Cyfrowa stolarnia na 200m2

To rozwiązanie to prawdziwa cyfrowa rewolucja w produkcji mebli na zamówienie.

Zastosowanie systemu, który zostanie przedstawiony na stoisku INFOTEC daje możliwość kompletnie nowego spojrzenia na produkcję mebli skrzyniowych. System umożliwia wybor spośród setek gotowych modeli szafek, zmiany ich rozmiaru lub budowy mebli według własnych upodobań, a następnie błyskawicznego zlecenia ich na produkcje.

Stolarnia 200m2 to idealne rozwiązanie w szybko zmieniających się warunkach rynkowych, pomysł na wyjście z utartej ścieżki i odpowiedź na potrzeby klientów końcowych stolarni. Wszyscy w tej chwili walczymy o szybkie terminy realizacji, to problem zarówno firm jak i klientów.

 

Cyfrowa stolarnia składa się z następujących elementów.

 

 • System Infocam Cabinet - innowacyjna platforma do projektowania mebli oparta o metodę „screen to machnie”, generująca listy materiałowe niezbędne do procesu produkcji, pliki wykonawcze na maszynę, etykiety z kodem kreskowym, informację na temat okleinowania, schematy montażowe, wycenę projektu wraz z ofertą dla klienta
 • Cyfrowy Magazyn płyt – eliminujący pomyłki w wyborze płyty do produkcji inteligentny magazyn, który zmieści się w każdym małym zakładzie produkcyjnym
 • Wózek Manutec, - mobilny transporter płyty ułatwiający załadunek materiału na maszynę CNC
 • Rewolucyjna maszyna nestingowa Evo Go, - pierwsze w świecie urządzenie, które w pełni automatycznie bez udziału operatora pozwala rozkroić płytę na formatki oraz wykonać otwory pod okucia meblowe zarówno w pionie jak i poziomie w jednym nieprzerwanym cyklu produkcyjnym.
 • Okleiniarka Basic 550 z nawrotem – nowoczesna okleiniarka do prostych płaszczyzn połączona z automatycznym nawrotem, który znacząco przyspiesza proces oklejania formatek meblowych.
 • Regał Sortec - mobilny regał na formatki, który zapamiętuje to co się w nim umieści sprawi że już nigdy się nie pomylisz, a meble zostaną złożone zgodnie z projektem
 • Stół Montec – wygodne miejsce, w którym monter złoży wycięty mebel, a intuicyjny system informatyczny wyświetli mu instrukcje montażu.

 

Zrobotyzowane gniazdo produkcyjne do zbijania elementów stelaży meblowych

Podczas targów DREMA 2022 INFOTEC zaprezentuje zrobotyzowane gniazdo produkcyjne typu „4x1”, które zostanie wykorzystane do produkcji skrzyń meblowych w zakresie Fabryki Mebli na Żywo.

 

Podstawą udanego wdrożenia robotów w procesach produkcji mebli tapicerowanych jest doświadczenie, wiedza oraz umiejętność analizy potrzeb klienta. Marka INFOTEC jest liderem w zakresie dostawy zautomatyzowanych gniazd produkcyjnych do zbijana stelaży. Roboty marki INFOTEC może uruchomić każdy, nawet bez wcześniejszego wdrożenia, czy doświadczenia w programowaniu. Dzięki intuicyjnej obsłudze średni czas potrzebny naszym klientom na rozpoczęcie pracy z linią zrobotyzowaną to kilka godzin od chwili montażu. Trudne w programowaniu tradycyjne roboty wykonujące jedną i tę samą czynność przez cały czas, drogi osprzęt, ciężkie formy to przeszłość. Dzięki elastyczności w podejściu do procesu wdrożenia oraz zastosowaniu Innowacyjnych technologii, które uwzględniają specyfikę materiału jakim jest „żywe” drewno marka INFOTEC opracowała wyjątkowe - pierwsze na świecie - stanowisko do zbijania stelaży meblowych skrojone na miarę potrzeb zarówno małych jak i dużych firm z sektora produkcji mebli tapicerowanych.

 

Stanowisko zrobotyzowane składa się z:

 • 4 stanowisk montażowych ram drewnianych przystosowanych do szybkiego przezbrojenia i zmiany typu wykonywanego stelaża
 • Robota przemysłowy umiejscowionego na torach jezdnych wyposażonego w dwa rodzaje automatycznych przemysłowych zszywaczy z funkcja autonomicznego uzupełniana zszywek
 • Pulpitu operatorskiego podłączonego do systemu Cyfrowej fabryki mebli.

Kompletne stanowisko przeznaczone jest do w pełni zautomatyzowanych procesów produkcji ram i konstrukcji z materiałów drewnianych i drewnopochodnych. Zapewnia prostą obsługę i wysokie wydajności montażu z zachowaniem idealnej powtarzalności procesu.

 • zwiększenie dokładności i powtarzalności
 • zwiększenie wydajność produkcji.
 • podniesienie konkurencyjność przedsiębiorstwa.
 • redukcja ilość wyrobów wadliwych.

 

Automatyczna linia do nanoszenia kleju na stelaż meblowy

Jednym z procesów produkcji mebli tapicerowanych w ramach Fabryki Mebli na żywo będzie natryskiwanie kleju na stelaż meblowy oraz przyklejenie w miejsce natrysku uprzednio wyciętej kształtki z pianki elastycznej.

 

INFOTEC w ramach Cyfrowej fabryki mebli tapicerowanych (TAPICERNIA 4.0) przedstawi zwiedzającym zautomatyzowane stanowisko do natryskiwania kleju na stelaż meblowy.

Rozwiązanie to jest unikatowe i ma na celu eliminacje ludzi z pracochłonnego procesu nakładania kleju na powierzchnie stelaża. W trakcie ręcznego aplikowania kleju dochodzi często do jego marnotrawstwa, lub w wyniku zaniedbania klej nie trafia na wszystkie niezbędne powierzchnie - powoduje to stratę kleju, lub konieczność ponownego nanoszenia go przez pracownika co znacząco wydłuża proces i powoduje dodatkowe koszty.

 

Stanowisko składa się:

 • robota przemysłowego wyposażonego w pompę oraz dysze z klejem
 • innowacyjny system nakładania kleju oparty o dwuskładnikowym klej wodny
 • transporter z napędem do przygotowania załadunku stelaży,
 • transporter z napędem sterowany przez robota podczas klejenia efektywnie zwiększający zakres klejenia
 • transporter z napędem do montażu i rozładunku,
 • układ zabezpieczania pasów transportowych transportera, na którym odbywa się klejenie,
 • układ sterowania z pulpitem operatora z możliwością łatwego przywołania programów
 • skaner kodów w celu szybkiego wywołania programów.

 

W pełni automatyczna linia do cięcia bloków na arkusze i arkuszy na kontury ACL 4.0

ACL 4.0 to odpowiedź na problemy klientów związane z atomizacją zamówień na meble i związanymi z tym kłopotami w prawidłowej organizacji procesu cięcia panki.

Nasza linia stanowi remedium na w/w problemy gwarantując dużą wydajność procesu w mało seryjnej produkcji mebla tapicerowanego

 

Elementy składowe linii:

 • Przenośniki taśmowe,
 • Zautomatyzowana maszyna do poziomego cięcia bloków na arkusze  z Systemem przygotowywania stosów 
 • Pionowa maszyną do cięcia konturowego
 • System zarządzania linią - IMANS Industry 4.0

Koncepcja linii:

Dzięki automatycznemu rozładunkowi i automatycznemu odkładaniu każdego arkusza po cięciu powstaje stos płyt, który jest następnie szybko i łatwo transportowany do maszyny konturowej pionowej , gdzie jest cięty na elementy krzywoliniowe.

 

Zastosowanie:

Przemysł tapicerski i meblarski, przemysł motoryzacyjny, przemysł opakowaniowy.

 

Obrabiane Materiały:

Pianki PUR i pianki reaktywne PUR, PE, EVA, pianki siatkowe, pianki melaminowe, guma gąbkowa,

 

Narzędzia tnące:

Maszyna pozioma z windą: ostrzony  szeroki nóż taśmowy 60 mm x 0,6 mm,  Maszyna konturowa pionowa: mikro-zębaty nóż taśmowy 3,6 x 0,6 mm

 

IMANS Industry 4.0

Wszystkie elementy linii podłączone  są do nadrzędnego systemu zarządzania zadaniami IMANS (INFOTEC MANAGMENT and NESTING SYSTEM)  który zarządza całym procesem cięcia i optymalizuje wykorzystanie materiału.

IMANS integruje się z systemem informatycznym klienta, zapewniając płynną wymianę danych

Nasze oprogramowanie jest cyfrowym ogniwem w łańcuchu informatycznego klienta, umożliwiając zarządzanie linią do cięcia pianki i optymalizację produkcji w jego firmie na podstawie informacji dostarczonych przez systemy zarządzania produkcją i oprogramowanie CAD.

IMANS jest otwartym środowiskiem, w którym wymiana danych z innymi systemami informatycznymi odbywa się w prosty sposób.

 

Nasz system gwarantuje, nieograniczone możliwości dostosowania do organizacji klienta, całkowicie bezpieczna wymiana danych.

 

Zalety

 • Jednoczesne, równoległe i całkowicie automatyczne przetwarzanie zadań na obu maszynach do cięcia pianki w celu uzyskania bardzo dużej wydajności
 • Połączenie obu maszyn tnących systemem transporterów w jedną w pełni zautomatyzowaną linie,
 • Bardzo wysoka wydajność produkcyjna dzięki wysokiej prędkości cięcia konturowego i poziomego,
 • Elastyczne dostosowanie systemu do różnych warunków występujących u klienta - obie maszyny do cięcia pianki mogą być ustawione w linii lub równolegle,
 • Obie maszyny w każdej chwili mogą być używane oddzielnie,

 

Zyski:

 • Oszczędność czasu
 • Znaczny wzrost wydajności produkcji
 • Optymalizację zatrudnienia w zakładzie
 • Powtarzalność i dokładność wycinanych elementów
 • Pełną kontrolę nad procesem cięcia
 • Znaczną oszczędność materiału

 

Cyfrową line do montażu mebli zintegrowaną z systemami informatycznymi

 

Jednym z etapów w procesie produkcji mebla jest złożenie uprzednio wyprodukowanych elementów w kompletny gotowy do użycia mebel.

Na tym stanowisku marka INFOTEC pokaże zwiedzającym jak w łatwy sposób dzięki zastosowaniu stołów montażowych oraz wyświetlaczy podłączonych do systemu TAPICERNIA 4.0 monterzy bez większego doświadczenia – w tym przypadku studenci biorący udział w projekcie DREMA DZIECIOM poskładają łóżka z materacami oraz szafy dla dzieci z Ukrainy.

Stanowisko wyposażone będzie w stabilne stoły montażowe wyposażone w komplet połączeń elektrycznych oraz niezbędnych narzędzi do szybkiej oraz sprawnej pracy monterskiej. Dzięki cyfrowej łatwej i intuicyjnej instrukcji montażu ,wyświetlanej na monitorze, studenci będą wiedzieć co dokładnie robić i jakich elementów powinien użyć by składanie mebla zakończyło się sukcesem.

 

Marka INFOTEC zaprasza więc wszystkich praktyków z branży do aktywnego udziału w DREMIE 2022 i odwiedzenia jej stoiska, każdy znajdzie tu coś dla siebie.