Fabryka mebli na żywo! Lazzoni Group zaprasza do Katowic

Podziel się

Jak wygląda zautomatyzowana produkcja mebli? Niespełna 2 tygodnie dzielą nas od niepowtarzalnej okazji na zobaczenie całego procesu produkcyjnego mebli "od kuchni"! Wspólnie z firmą Lazzoni Group zapraszamy na Dremasilesia 2024

Na wydarzeniu prezentowane będą rozwiązania pozwalające na przeprowadzenie całego procesu produkcji mebli  od rozkroju, przez oklejanie do wiercenia.

W Katowicach powstanie pokazowa, lecz realnie działająca, kompaktowa fabryka dedykowana małym zakładom, kompleksowo zaopatrująca procesy w rozwiązania do cięcia, oklejania i wiercenia.

I. Do pierwszego etapu rozkroju firma proponuje precyzyjną piłę formatową WPS 332 F. Zastosowane w tej maszynie rozwiązania zapewniają wydajność i precyzję cięcia.

 

PIŁA FORMATOWA WPS332F
fot. PIŁA FORMATOWA WPS332F / materiał prasowy Lazzoni Group

 

Alternatywnie można będzie zapoznać się z Centrum CNC do nestingu WCG 3020LA z załadunkiem, rozładunkiem oraz etykietowaniem.

 fot. CENTRUM CNC DO NESTINGU WCG 3020LA Z ZAŁADUNKIEM, ROZŁADUNKIEM ORAZ ETYKIETOWANIEM / materiał prasowy Lazzoni Group.

 

II. Zgodnie z przebiegiem procesu produkcyjnego będzie można obejrzeć w akcji proces oklejania za pomocą automatycznej okleiniarki z podwójną grupą klejową WEG-700S. 

WEG-700S

 fot. WEB-700 S /źródło: www.falitmac.com

W ramach wydarzenia zostaną zademonstrowane Wiertarki wielowrzecionowe, stworzone z myślą o mniejszych produkcjach: Expert M2.21, Lazzoni BS 21 oraz Expert M H.

 

Zobacz uniwersalne i kompaktowe rozwiązania dla swojej firmy

  • Expert M2.21 to w zasadzie dwie wiertarki w jednej – jedna głowica ustawiona pionowo z możliwością regulacji oraz druga o zakresie pracy 0-90 np. do otworów pod łączenia mimośrodowe w 1 operacji
  • Lazzoni BS 21  wyposażona w głowice 21 wrzecionową o stałym rozstawie 32 mm, także posiadająca  możliwość regulacji w zakresie 0-90 stopni.  Intuicyjność użytkowania, prostota eksploatacji- system wymiany wierteł za pomocą szybkozłączek, oraz możliwość regulacji prędkości wchodzenia wiertła w materiał – najważniejsze cechy które świadczą o jej niezawodności i kompleksowości będzie można zobaczyć w praktyce- wraz  z kompletem dodatków niespotykanych w konkurencyjnych produktach.
  • Expert MH to wiertarka dedykowana do wiercenia frontów i drzwi szaf. W jednej operacji możemy kompleksowo wykonać 6 wierceń - 5 pod zawias puszkowy i 1 pod uchwyt. Wiertarka oprócz możliwości  konfiguracji zapewnia funkcję pracy dwóch operatorów jednocześnie - czyli istnieje możliwość wydzielenia dwóch odrębnych stref roboczych na wiertarce.

Dla zainteresowanych większymi rozwiązaniami, szczególnie dla dużych produkcji w małych seriach zostanie pokazana wiertarka, stanowiącą doskonały kompromis jakości i ceny - Master 6X S CNC. Jest to wiertarka świetnie sprawdzająca się przy wąskich, drewnianych elementach, jej atutem jest też wydajność- możliwość obróbki 2 elementów jednocześnie.

Podczas wydarzenia odwiedzający będą mieli okazję do zapoznania się  także z ofertą  jednej z grup produktowych  włoskiej firmy Maggi.  W ofercie są podajniki do frezarek serii Steff. To 12 modeli 3, 4, a nawet 6 rolkowych, które znajdą zastosowanie zarówno przez profesjonalistów w przemyśle drzewnym jak i przez stolarzy w małych zakładach rzemieślniczych. Zapewniają bezpieczne i precyzyjne podawanie obrabianych elementów na różnych typach maszyn do obróbki drewna, głównie frezarkach, ale także piłach czy grubościówkach. Dzięki nim możliwe jest zwiększenie wydajności pracy i poprawa jakości końcowego produktu.

Lazzoni, oprócz dostarczania maszyn i rozwiązań zrobotyzowanych jest także czołowym producentem głowic wiertarskich. Świadczy usługi produkcji głowic pod indywidualne zamówienie, a także serwis głowic różnych producentów, także głowic CNC. Podczas wydarzenia będzie można  zapoznać się z portfolio produktowym firmy - pokazane zostaną głowice produkowane w standardzie oraz ciekawe realizacje, przeprowadzone przez Lazzoni Group. Przedstawiciele marki zaprezentują oferowane usługi (także zewnętrzne usługi obróbki skrawaniem)  i odpowiedzą na wszystkie pytania zwiedzających zainteresowanych współpracą. 

 

Szczegóły techniczne o poszczególnych produktach można znaleźć na stronie pod linkami:

Informacja o okleiniarce — na stronie producenta: Okleiniarka WEG 700S  https://www.falitmac.com/arcpro_233.html

Głowice wiertarskie: https://www.lazzonigroup.pl/product-group/glowice-wiertarskie/