DREMA partnerem XI Forum Polskich Inwestorów w Mińsku

Podziel się

Forum Polskich Inwestorów to unikatowe wydarzenie gospodarcze gromadzące blisko 200 przedsiębiorców z Polski oraz Białorusi. W tym roku odbędzie się już jedenasta edycja Forum. Targi DREMA są partnerem spotkania - zapraszamy do udziału! Do zobaczenia w dniu 11 grudnia 2019 roku w Mińsku w Hotelu Double Tree by Hilton.

XI Forum Ekonomiczne Polskich Inwestorów to najważniejsze wydarzenie w roku mające na celu spotkanie i integrację społeczności polskiego biznesu działającego na Białorusi. Równocześnie Forum jest sprawdzoną już, tradycyjną platformą dialogu z przedstawicielami białoruskiej administracji i ekspertami o ważnych dla biznesu zmianach zachodzących w gospodarce i polityce ekonomicznej Białorusi.
Po raz drugi w historii forum w tym roku, jako współorganizator wystąpi Polska Agencja Inwestycji i Handlu SA i jej Zagraniczne Biuro Handlowe w Mińsku, wraz z Ambasadą RP w Mińsku oraz kancelarią prawną Arzinger.
W ramach forum omówione będą zasadnicze zagadnienia działania mechanizmów rynkowych białoruskiej gospodarki, w tym: certyfikacja towarów, mechanizmy wsparcia biznesu, rynek finansowy, szanse i bariery rynku, ulgi i zwolnienia podatkowe, działalność Wolnych Stref Ekonomicznych. Kolejnym ważnym elementem jest możliwość spotkania i rozmowy z praktykami biznesu z Polski, którzy od wielu lat inwestują w Białorusi. W trakcie forum będzie także możliwość spotkania z przedstawicielami urzędów centralnych, agend rządowych oraz z ekspertami branżowymi.
Forum składa się z głównej sesji plenarnej oraz dwóch równoległych sekcji tematycznych w formie wystąpień i prezentacji. Przewidziana jest sesja meblarsko-drzewna z udziałem białoruskich firm drzewnych oraz Białoruskiej Giełdy Towarowej. Po części wykładowej obędzie się polsko-białoruska sesja 2B2.

Sesja dla przemysłu drzewnego i meblarskiego - Szanse i zagrożenia rynku. Oferty inwestycyjne „Bellesbumpromu”

  • Możliwość tworzenia klastrów na bazie działających przedsiębiorstw w Białorusi.
  • Kupno białoruskiego drewna na giełdzie towarowej. Pytania i odpowiedzi
  • Prezentacja Giełdy Towarowej – TBC
  • Prezentacja Szynaka Meble
Organizatorzy wydarzenia kładą nacisk na to, aby w forum wzięła udział jak najliczniejsza grupa aktywnych przedsiębiorców, zarówno z polskiej, jak i białoruskiej strony.
Udział w forum jest bezpłatny. PAIH specjalnie dla chętnych gości z Polski organizuje na drugi dzień nieformalne spotkanie z doświadczonymi prawnikami, w którego ramach będzie można nieodpłatnie zadawać wszelakie pytania z zakresu prowadzenia biznesu w Białorusi. Po spotkaniu przewidziana białoruska niespodzianka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w forum. Liczba miejsc ograniczona. Potwierdzenie udziału proszę przesyłać na maila: mikolaj.tauber@paih.gov.pl.
ZOBACZ PROGRAM