Czyste powietrze w systemie - firma NESTRO wystawcą targów DREMASILESIA 2024

Podziel się

Firma obsługuje z sukcesem takie obszary jak technika grzewcza, powierzchniowa czy też technika sortowania i usuwania odpadów. Recepta na sukces NESTRO® brzmi: myślimy systemowo i działamy zorientowani na klienta.

 

Produkty | Systemy | Serwis

 

Jakie problemy mogą Państwo rozwiązać ciśnieniem atmosferycznym i filtrowaniem, które procesy zoptymalizować? Jak mogą Państwo ponownie wykorzystać materiały odfiltrowane z powietrza zabrudzonego? Jak mogą Państwo sensownie wykorzystać czyste powietrze (udział pyłów < 1mg/m3) powstałe w wyniku procesu filtrowania? Jak można energetycznie zoptymalizować systemy urządzeń odpowiednio do Państwa wymagań i Państwa parku maszynowego i jaki rodzaj inteligentnego sterowania może być pomocny? Jak mogą Państwo sami uzyskać  najwyższe możliwe bezpieczeństwo w ciągłym ruchu pracy? Od nas otrzymają Państwo wszystko z jednej ręki i to optymalnie do siebie dopasowane.   

Nasza miłość do detali nie jest luksusem – jest ona podstawą jakości NESTRO®. Najmniejsze części zawsze wtedy zyskują największe znaczenie, gdy się psują. Dlatego też te niepozorne filary dobrego funkcjonowania aż do wentylatorów włącznie w przeważającej mierze wykonujemy sami [Znamy się na tym, dzięki czemu wszystkie komponenty mogą zostać do siebie dostosowane i dzięki temu zoptymalizowane. To gwarantuje Państwu jako użytkownikowi wysoki okres życia i największe możliwe bezpieczeństwo naszych produktów a także zbudowanych z ich wykorzystaniem systemów. Mogą  Państwo spokojnie powiedzieć, że jesteśmy nietolerancyjni, jeżeli chodzi o niezawodność i bezpieczeństwo pracy Państwa produktów NESTRO® - w tym względzie faktycznie nie znamy się na żartach. 

Wszystkie nowoczesne systemy wymagają efektywnej i niezawodnej techniki sterowania. Nasze własne wykonanie – przy wykorzystaniu części znanych producentów – jak również wewnętrzne programowanie i dokumentacja gwatrantują Państwu optymalną funkcjonalność urządzeń i perfekcyjne współdziałanie w systemie.

Identyfikowanie się z naszymi produktami i nasze ponad 46-letnie doświadczenie w dziedzinie techniki odsysania i filtrowania dają rezultaty w postaci nadwyraz wysokiej wytrzymałości w codziennym zastosowaniu. Nasze produkty wyróżniają się niezawodnością (również w systemie pracy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu), bezpieczeństwem, efektywnością zużycia energii i kosztów, zdolnością integracji, modułowością i zdolnością do integracji w systemie jak również oszczędnością surowców. Możliwość zintegrowania naszych rozwiązań do istniejących, również obcych rozwiązań systemowych podkreśla nasz cel, którym jest absolutne zadowolenie klientów. Ponieważ rynki, przedsiębiorstwa i zastosowania rozwijają się coraz dynamiczniej i wymagają otwartości i elastyczności. Systemy NESTRO® są nie tylko swobodnie skalowalne i mogą być bez problemu rozszerzane, lecz mogą również obsługiwać specjalne zastosowania W czasach rosnących standardów i wzrastającej presji kosztów jedno jest pewne – nasze systemy będą kompatybilne w przyszłości. I dodatkowo oferujemy możliwość dokonania oceny starszych systemów zgodnie z aktualnym energetycznym punktem widzenia i ewentualnie przystosowanie ich do nowoczesnego stanu techniki poprzez tzw. re-powering lub re-engineering. Nierzadko uzyskają Państwo ROI przy stale rosnących kosztach energii już po roku lub dwóch! Proszę nas zapytać.

NESTRO® stawia na  jakość od wejścia do wyjścia towarów. Wszystkie nowości jak również w razie potrzeby wymagania testowe typowe dla danego klienta testowane są rygorystycznie w warunkach bardzo zbliżonych do rzeczywistych na własnych stanowiskach kontrolnych. Takie postępowanie daje niezależność. Nasza ocena opiera się na stabilnej podstawie własnego, wieloletniego doświadczenia. Wytwarzanie CAD-/CAM-/CIM umożliwia przy tym uzyskanie wymaganej wytrzymałości wymiarowej wytwarzanych przez nas komponentów i systemów. Dzięki umowom konserwacyjnym mogą Państwo zapewnić jeszcze przez długie lata niezawodne funkcjonowanie, jak również energetycznie optymalną pracę naszych produków i systemów. W tym zakresie nasi wykwalifikowani technicy serwisu wykorzystują najnowocześniejszą mobilną technikę pomiarową.

Technika odsysania i filtrowania

Powietrze odlotowe (zużyte) obciążone rozpuszczalnikami, wiórami, pyłem stanowi jako pozostałość procesu obróbki zasadniczo w każdym przedsiębiorstwie przemysłowym i warsztacie rzemieślniczym zawsze wysokie zagrożenie dla zdrowia pracowników, dla żywotności maszyn i dla jakości produkowanych wyrobów. Oprócz zagrożenia dla zdrowia i zagrożenia pożarowego za zastosowaniem systemów odpylania NESTRO® dla różnych rodzajów pyłu przemawiają przede wszystkim niepotrzebnie długie przestoje urządzeń oraz reklamacje dotyczące jakości. Drewno, papier, tworzywa sztuczne i skóra stanowią tutaj tylko drobny przykładowy wybór. Prosimy nas zapytać!

Sercem naszych instalacji odpylania i filtrowania jest wentylator NESTRO®. Jako przedsiębiorstwo zajmujące się rozwojem i produkcją znamy się bardzo dobrze na tym najważniejszym elemencie. Długoletnie doświadczenia doprowadziły do optymalnego działania przy nadwyraz cichym systemie pracy w granicach wydajności od 1.000 - 100.000 m3/h. Dostosowane materiały, indywidualny wybór rodzaju napędu jak również wykorzystywanie odpowiedniego do zastosowania wzoru wirników skrzydełkowych rezultuje powstaniem wentylatora doskonale dostosowanego do potrzeb danego systemu. Możliwość zorientowanej na potrzeby bezstopniowej regulacji liczby obrotów jest dodatkowym plusem jeżeli chodzi o energooszczędność.

Wszystkie instalacje filtracyjne firmy NESTRO®spełniają najsurowsze europejskie i niemieckie wymogi ustawowe i dotyczące ochrony naturalnego środowiska w zakresie utrzymywania czystego powietrza. Ponadto oferują one możliwość wykorzystania odzyskanego ciepła oraz recykling materiałów obcych. W ten sposób także zobowiązanie do odciążenia naturalnego środowiska staje się dla Państwa interesujące również od strony kosztów. Nasz program obejmuje instalacje odpylające dla wielu przypadków zastosowania, w rozmaitych wzorach i technologiach wykonania jak również na podstawie naszej sprytnej zasady modułów również dla prawie wszystkich rozmiarów. Inteligentny wzór zastosowania umożliwi Państwu przy tym niezakłócone funkcjonowanie w trybie 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

Jako pierwszy producent w zakresie techniki odsysania i filtrowania firma NESTRO® już pod koniec lat 80-tych zrewolucjonizowała rynek pierwszymi systemami podciśnieniowymi Przy czym wentylator podłączony jest za filtrem, tzn. powietrze przed filtracją z udziałem pyłów i/albo wiórów nie jest przesyłane przez wentylator, co pozwala na zastosowanie wysokowydajnych wirników skrzydełkowych o do 30 % lepszym stopniu oddziaływania. Ponadto systemy podciśnieniowe są absolutnie pyłoszczelne – istotna zaleta w stosunku do wszystkich instalacji nadciśnieniowych.                       

Szczególnie obróbka drewna w stolarstwie jest bardzo wymagającym rzemiosłem. Dzięki naszym mobilnym odpylaczom udaje się nam ułatwić Państwu pracę. Te urządzenia o zwartej budowie są tak ciche w eksploatacji, że można je ustawiać nawet w pomieszczeniach produkcyjnych. Są tak małe, że mogą zostać zastosowane praktycznie wszędzie. Są tak kompleksowe, że muszą Państwo podłączyć tylko prąd i ewentualnie sprężone powietrze i wodę. Wszystkie nasze odpylacze zostały przetestowane BG (H2/H3), odpowiadają normom CE oraz posiadają certyfikat B1 i mogą być łączone z różnymi systemami usuwania odpadów jak ślusy obrotowe lub prasy do brykietów.

Wykonane przez nas elementy rur i kanałów dają Państwu wiele korzyści. Są odporne na ścieranie, nie wymagają wielu nakładów konserwacyjnych, posiadają bardzo niewielki opór tarcia i oferują automatyczne wyrównywanie potencjałów. Elementy te dostępne o różnych średnicach dają się łatwo montować na miejscu budowy.                                     

Systemy brykietowania NESTRO® dają możliwość zagęszczania wyfiltrowanego materiału już w miejscu powstawania i dzięki temu pozwalają na zredukowanie powierzchni magazynowej, jak również na usprawnienie zdolności składowania i transportu  ponieważ obecnie jesteśmy w stanie np. zintegrować brykietowanie w nasze odpylacze zamiast dotychczas zwykle stosowanych pojemników na pył i wióry. Dzięki brykietom powstałym z wiórów drzewnych dostarczamy Państwu wartościowe nośniki energii dla niedrogiego i ekolgicznego ciepła wytwarzanego we własnym zakresie. Ponadto można równocześnie zredukować ryzyko wybuchu pyłów.

Silosy pyłów i wiórów z możliwością ich podłączenia w istniejące systemy dopełniają ofertę firmy NESTRO® w zakresie techniki filtrowania. Dzięki temu możemy Państwu zaoferować pod klucz z jednej ręki całkowite wyposażenie techniczne, włącznie z techniką zabezpieczenia i sterowania. Dla Państwa, jako naszego partnera, oznacza to najwyższe bezpieczeństwo pracy i serwisu.

Technika grzewcza

Automatyczne systemy kotłów firmy NESTRO® pokrywają zakres wydajności od 15 do 6.400 kW. Systemy LIGNOTHERMIC do 100 kW odznaczają się wysoką wydajnością, niewielką emisją i wysokimi temperaturami spalania. W przypadku systemów NESTRO®-LIGNOTHERM od 150 do 750 kW ruchomy ruszt schodkowy gwarantuje poprzez ruch warstwy żaru również w przypadku trudnych materiałów, jak np. płyty wiórowe lub płyty MDF, czyste spalanie . Automatyczne usuwanie popiołu gwarantuje nieprzerwaną pracę paleniska.

Systemy doprowadzania i załadunku są elementami kluczowymi transportu materiału niezbędnego w przypadku automatycznej pracy grzewczej. Czy to systemy przenośników łańcuchowych czy ślimakowych, mieszadła, przenośnik ślimakowy ukośny, ruchoma (przesuwna) podłoga czy frez donoszący  -   NESTRO® posiada adekwatne rozwiązanie Państwa problemu. Oferujemy Państwu optymalnie zaprojektowane systemy całościowe, niezależnie od tego czy chodzi o systemy o małej czy dużej wydajności, ponieważ naszym zadaniem jest nie tylko sama instalacja grzewcza, lecz także wszystkie elementy mające związek z transportem materiału. Porównajcie Państwo tę ofertę z ofertą jakiejś firmy konkurencyjnej. I mogą Państwo być pewni: nasi specjaliści w zakresie planowania zaprojektują rozwiązania dla niemalże każdego rodzaju spalanego materiału.

Ze spalin z kotła spalania paliwa stałego muszą zostać odseparowane pyły. Odpowiedzialne za to są odpylacze spalin NESTRO®, o kompaktowej budowie, wyposażone w zintegrowany wentylator zasysający. Przy stosowaniu dopuszczalnego paliwa stałego gwarantujemy zawartość resztkową pyłów <150 mg/m3. Dla wartości zawartości resztkowej pyłów do 2 mg/m3 stosujemy  nasze czyszczone sprężonym powietrzem wężowe filtry spalin. NESTRO® w każdym przypadku rozwiąże Państwa problem z resztkową zawartością pyłów.